2016 İnşaatlık Kereste Piyasasında Kaçırılmayacak Fırsatlar

Bayındır Tomruk olarak ülkemize en yoğun inşaatlık kereste ithalat ve ihracatını gerçekleştiren firmalardanız. Son dönemlerde yapmış olduğumuz atılımlar ile pazara, sektöre ve müşterilerimize gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyetlerimiz ile inşaatlık kereste alanında adeta marka olduk diyebiliriz.

Hızlı büyümemizin ardında ithalatını yapmış olduğumuz ürünlerin kalitesi ve müşteri memnuniyeti yatmaktadır. Getirmiş olduğumuz ürünlerimiz Bulgaristan, Ukrayna, Yunanistan gibi çok kaliteli arazilere sahip ülkelerdir. Yıl içerisinde bu ülkelerden en fazla tomruk veya kereste ürünü teminatı yapan ülkeyiz. Sizlere de kaliteli ağaçlardan elde ettiğimiz her ebatta bulunan ürünlerimizden teminat yapmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Yazının diğer kısmında sizlere inşaat, yapı gibi alanlarda kullanılan ürünler hakkında bilgi veriyor olacağız, firmamız hakkında bilgi almak için web adresimizi ziyaret edebiliriniz.

 İnşaatlık Kereste Nedir?

Sektör ve son kullanıcılar tarafından inşaatlık kereste diye tabir edilen ürün aslında tomruktan( ağaç) elde edilen birer kesitlerdir. Ağacın belli kısımlarını kestikten sonra, kullanılacak alanlara göre belli ebatlarda doğranmasına kereste, yapı ve inşaat, dekorasyon, marangoz gibi alanlarda çok sık kullanılmasından dolayı da inşaatlık kereste diye tabir edilmektedir. Ürünün herhangi sabit bir ölçüsü hem bulunmakta hem de bulunmamaktadır. Bunun nedeni kullanılacak alanın değişkenlik göstermesi ile alakalıdır. Ama yine de belli standartlarda kesilen ve üretilen inşaatlık yapımında kullanılan keresteler mevcuttur.

Bu tarz ürünler isminden de anlaşılacağı gibi inşaat, yapı, marangoz, dekorasyon, mobilya gibi daha birçok alanda çok sık ürünlerdir. Ürünler kendi içerisinde birçok sınıfa ayrılmaktadır. Ceviz, kayın, gürgen, kavak, kestane, köknar, çam gibi daha uzayıp gitmektedir. Yapı alanında en çok tercih ettiğimiz ürün ise çam ürünüdür. Gerek sağlamlığı, gerek her türlü kullanım alanı için uygunlu ve fiyatı olarak en ideal tercihtir.

Bu kapsamda ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için Bayındır Tomruk’a ait olan web sitesine gidebilirsiniz.  Diğer orman ürünlerimiz olan Ukrayna kereste, Gebze kereste gibi ürünlerimize de yine web adresimizden ulaşabilirsiniz. İnşaatlık ürünler görselleri için tıklayınız.